Jak długie są kolejki do poradni specjalistycznej na NFZ? Jak dostać się szybciej do specjalisty?

Jak szybciej dostać się do specjalisty?

  •  Wizyta Prywatna

Dla większości osób cudownego sposobu aby przeskoczyć setki oczekujących nie ma. Oczywiście rozwiązanie jest ale wiąże się z kosztami czyli wizytą prywatną.

  • Szukaj i kombinuj!

Jeśli nie chcemy wydawać dodatkowych pieniędzy powinniśmy pamiętać, że nie obowiązuje nas rejonizacja tzn. nie musimy zapisywać się do najbliższej nam poradni specjalistycznej. Poszukajmy przychodni posiadającej kontrakt z NFZ w miejscowościach obok lub innych jednostkach znajdujących się w naszym mieście. Do tego może nam posłużyć wyszukiwarką, którą stworzył Narodowy Fundusz Zdrowia. Narzędzie to pozwala dokładnie sprawdzić stan kolejki u wszystkich świadczeniodawców! Dodatkowo mamy dokładne dane placówki, łącznie z numerem telefonu.  Wystarczy  wpisać dane w wyszukiwarce.

www.kolejki.nfz.gov.pl

Przykładowe wyszukiwanie:

Na wizytę można zapisać się telefoniczne, zaś skierowanie trzeba dostarczyć w przeciągu 14 dni od zgłoszenia. Pamiętaj, żeby nie kombinować i nie zapisywać się w kilku przychodniach jednocześnie! NFZ to zweryfikuje..

UWAGA! Dla pacjentów, którzy nie chcą czekać i wolą umówić się prywatnie też mam małą radę. Weźcie skierowanie od swojego lekarza rodzinnego i pomimo wizyty prywatnej zapiszczcie się w kolejkę na NFZ. Wbrew pozorom czas szybko mija, a choroby przewlekłe jak sama nazwa wskazuje trwają latami.

  • Skierowanie PILNE

Jeśli twój stan szybko ulega pogorszeniu i lekarz wstawiający skierowanie uzna, iż powinieneś być jak najszybciej obejrzany przez specjalistę, może postawić na skierowaniu dopisek „PILNE” w takim przypadku osoba zostaje przyjęta poza kolejnością.

  • Dla wybranych:

Ostatnim sposób aby ominąć kolejkę to…..

BYĆ W CIĄŻY 🙂 Kobiety ciężarne powinny dostać się do specjalisty tego samego dnia lub nie później niż 7 dni od czasu zgłoszenia.  Moje kochane ciężarne pamiętajcie o tym i nie dajcie sobie wmówić, że takie prawo nie istnieje! Uprawnienia te wprowadziła ustawa z dnia 4 listopada 2016 r. o wsparciu kobiet w ciąży i rodzin „Za życiem”.

Zasłużeni Honorowi Dawcy Krwi i Zasłużeni Dawcy Przeszczepu także nie muszą czekać w długiej kolejce!

ZASŁUŻONY DAWCA KRWI to osoba, która oddała określone ilości krwi pełnej lub jej składników.

ZASŁUŻONY DAWCA PRZESZCZEPU  to osoba, która oddała szpik lub inne regenerujące się komórki i tkanki więcej niż raz oraz dawca narządu.

POZA KOLEJNOŚCIĄ ZE ŚWIADCZEŃ OPIEKI ZDROWOTNEJ korzystają:

  • Zasłużeni Honorowi Dawcy Krwi i Zasłużeni Dawcy Przeszczepu
  • Inwalidzi wojenni i wojskowi oraz kombatanci
  • Uprawnieni żołnierze i pracownicy oraz weterani poszkodowani – w zakresie leczenia urazów i chorób nabytych podczas wykonywania zadań poza granicami państwa
  • Kobiety w ciąży (od 01.01.2017)
  • Świadczeniobiorcy do 18 r.ż., u których stwierdzono ciężki i nieodwracalne upośledzenie albo nieuleczalną chorobę zagrażającą życiu, które powstały w prenatalnym okresie rozwoju dziecka lub w czasie porodu  (od 01.01.2017)
  • Działacze opozycji antykomunistycznej i osoby represjonowane z powodów politycznych (od 31.08.2017)

Szczegóły na moim filmie na YOUTUBE

SUBSKRYBUJ MÓJ KANAŁ NA YOUTUBE

JEŚLI INTERESUJĘ CIĘ JAKIE BADANIA MOŻNA WYKONAĆ NA NFZ- KLIKNIJ TUTAJ 

LUB JAKI LEKARZ MOŻE CIĘ LECZYĆ W POZ- KLIKNIJ TUTAJ 

You may also like

Leave a Reply