W jaki sposób kasłać i kichać aby nikogo nie zarażać!

Przeziębienie jest ostrą, SAMOOGRANICZAJĄCĄ się infekcją wirusową górnych dróg oddechowych charakteryzującą się kichaniem, uczuciem zatkania nosa i wydzieliną (kataren), bólem gardła, kaszlem, gorączką o niskim stopniu złośliwości, bólem głowy i złym samopoczuciem. Co zatem, zrobić aby uniknąć ciągania nosem przez naszych najbliższych ?

(Więcej o przeziębieniu znajdziesz tutaj i jak budować odporność znajdziesz tutaj.)

Oczywiście podstawa to profilaktyka a w tym wypadku jest to po prostu częste mycie rąk i unikanie dotykania ust, nosa i oczu. Wirusy najczęściej przenoszą się po przez nasze dłonie, tak więc jeśli nie chcemy kogoś zarazić nie powinniśmy kichać i kasłać w dłoń ponieważ tą samą ręką chwile później witamy się ze znajomym lub podajemy dziecku zabawkę. Jeśli niestety dopadło nas przeziębienie i nie chcemy nikogo nim zarazić to starajmy się kasłać w innym kierunku, przesłaniając buzię swoim zgięciem łokcia, sposób ten pozwoli nam zmniejszyć ryzyko rozprzestrzenienia choroby. Alternatywą do przysłonięcia buzi może być jednorazowa chusteczka, która natychmiast po użyciu wyrzucimy do kosza.

Jeśli jesteś rodzicem i chcesz się dowiedzieć jak uniknąć zarażenia idąc z dzieckiem do lekarza to koniecznie przeczytaj wpisz 11 zasad które należy przestrzegać u pediatry.

Film obrazujący sposoby kichania, a szerzenie zakażenia (oczywiście nie są to kompetentne badania naukowe, ale film jest fajny :)).

Podobne wpisy

Dodaj komentarz